Jdi na obsah Jdi na menu
 


VIETCONG

 

Obrazek

 STEVE R. HAWKINS - Velitel týmu

Seržant první třídy Steve Hawkins se narodil ve Wilmingtonu v Severní Karolíně. Téměř rok strávil studiem ekonomie na Státní univerzitě Severní Karolíny, avšak rozhodl se odejít, částečně z osobních důvodů, částečně proto, že studium ho nebavilo. O několik měsíců později, v březnu 1960, nastoupil v Detroitu k U.S. Army. Hawkins rychle vystoupal po žebříčku hodností, a když byl v roce 1963 přeložen ke Zvláštním silám (Special Forces), měl již hodnost štábního seržanta. Jeho specializací byla zpravodajská činnost. Po absolvování výcvikového kurzu Special Forces ve Fort Braggu byl přeložen na Okinawu. Rok sloužil v Thajsku a pak ještě jeden ve Vietnamu, poté se vrátil zpět na Okinawu. O rok později byl na vlastní žádost přeložen zpět do Vietnamu, zpočátku jako instruktor do výcvikového tábora LLDB Rangers, později byl přeložen do základny Nui Pek jako náhrada za padlého zpravodajského důstojníka.

Obrazek

 

 

 

ObrazekTHOMAS BRONSON - Ženista

Thomas vyrostl v jedné chudé čtvrti v Detroitu a od 10 let žil prakticky na ulici. Neminuly ho ani problémy se zákonem, a tak se nakonec rozhodl vstoupit do armády. Po základním tréninku ve Fort Braggu sloužil dva roky na různých postech a po dvou ostrých nasazeních, které přežil, byl vyslán k týmu A-216. Bronson je specialista na demolice, člen týmu, který dokáže nejlépe zacházet s výbušninami. Kromě toho s sebou nosí zásoby munice pro zbytek týmu. Je užitečný, kdykoliv je třeba vyhodit něco do povětří nebo pokud potřebuje kdokoliv s týmu doplnit munici.

Obrazek

 

 

ObrazekPETER JAMES DEFORT - Radista

P.J. Defort se narodil v New Yorku. Je odchovancem Air Force Academy, odkud vstoupil roku 1964 rovnou do armády. Po výcviku v Sacramentském náborovém praporu byl na vlastní žádost brzy přeložen k Rangers a následně roku 1966 do Special Forces, kde se i nadále specializoval jako spojovatel v první linii. Defort je jediný kontakt týmu se světem. Činí tak s pomocí vojenského rádia PRO-25, které nosí na zádech. Rádio používá, kdykoliv je třeba spojit se s velitelstvím, přivolat dělostřeleckou podporu, vrtulník, který má tým dopravit zpět do tábora nebo pokud je nutné podat hlášení o situaci. Bez Deforta by tým byl odříznutý.

Obrazek

 

 

ObrazekJOE CROCKER - Zdravotník

Joe se narodil v roce 1943  v San Francisku jako syn doktora, a to se mu také stalo osudným. Dva roky studoval na Standfordské medicíně, poté odešel a vstoupil v roce 1963 do armády. Zakladní výcvik prodělal u Sacramentského výcvikového praporu, zdravotnický výcvik ve Fort Sam Houston. Do Fort Braggu byl převelen v roce 1964, kde se zúčastnil rozšířeného bojového a zdravotnického výcviku. Poté převelen na Okinawu. Hodnosti štábního seržanta dosáhl v roce 1965. Byly u něj rozpoznány určité přednosti, a tak se stal lékařem v první linii. Nosí při sobě základní zdravotnický materiál, chirurgické nástroje, obvazy a morfin.

Obrazek


 

ObrazekC. J. HORNSTER - Kulometčík

C. J. se narodil v roce 1939 v Augustě. Je synem amerického důstojníka v záloze, Thomase Hornstera. Do armády vstoupil po vzoru rodinné tradice v roce 1957 jako dobrovolník. Základní trénink absolvoval v Nové Anglii ve Fort Williams, kde jeho nadřízení poznali, že má dobrý cit pro těžké zbraně. Po základním výcviku byl převelen ke 197. pěchotní brigádě do Fort Benning, kde prošel rozšířeným pěchotním výcvikem. O převelení k SF zažádal v roce 1960, převelen do Fort Braggu v roce 1961. Odsloužil si dva turnusy ve Vietnamu, v roce 1962 a 1963. Hodnosti seržanta první třídy dosáhl v roce 1966. Hornster budí respekt. Nosí s sebou kulomet M-60, což samo o sobě je úctyhodný výkon. K tomu je ještě celý omotaný nábojovými pásy. Jeho úlohou je obstarat kulometnou palbu při útoku i obraně a donutit jí nepřítele, aby se držel při zemi.

Obrazek

 

 

 ObrazekLE DUY NHUT - Stopař

Nhut, jak mu všichni říkají, se narodil v malém městečku Bao Loc a jako mladý bojoval proti Francouzům. Po válce vstoupil do ARVN (Army of the Republic of Vietnam) a dále do elitní jednotky LLDB (Luc Luong Dac Biet), odkud vedla jeho cesta přímo k U.S. Rangers. Nhut je pro tým nepostradatelný. Většina stopařů jsou rodilí Vietnamci z řad LLDB nebo CIDG (vietnamské jednotky vycvičené a vyzbrojené Američany), a znají proto výborně terén i zvyky a chování nepřítele. Nhut tedy není vyjímkou. Jeho úkolem není jen provést tým nepřehlednou džunglí, nýbrž i hledat pasti a skrytého nepřítele, který se možná někde chystá tým přepadnout. Pokud past přehlédne, bude on tím, kdo zakopnutím o drát spustí smrtící mechanismu, a pokud bude tým přepaden, bude stopař první na mušce nepřítele. Při cestě džunglí se vyplatí stopaře následovat. Pokud členové týmu nejdou na dohled za ním, snadno se ztratí. Pokud vyrazí netrpělivě před něj, pravděpodobně skončí po pár metrech s výkaly infikovanými bambusovými bodci v hrudi! Stopařova schopnost odhalit pasti je nepostradatelná. Je to právě on, kdo je oči i uši celého týmu!

Obrazek

 

 

DALŠÍ POSTAVY:

Rosenfield - Velitel tábora Nui Pek

Lewis - Velitel v Nha Tragu

 

+ Oddíly U.S. Army, Vietcongu a domorodci

 

 

 

VIETCONG: FIST ALPHA (NOVÉ POSTAVY)

  - Jelikož se Fist Alpha odehrává před prvním dílem Vietcongu, tak tu samozřejmě nemůže být Hawkins. Ostatní členové týmu zůstavájí.

 

WARREN DOUGLAS - Velitel týmu

Obrazek

 

 

 

 

 

NGUYEN NHAM - Stopař

Obrazek

 

 

 

 

 

LIM - Domorodý lovec, stopař

Obrazek

 

 

 

 

                                                                                   autor, FRANKIE